Мојата кујна

Смути од банана и путер од кикирики

Состојки:
1 мала банана
1/2 л. млеко
1 лажиче путер од кикирики
3 коцки мраз

Припрема:
Во блендер, ставете ги бананата, млекото, путерот од кикиритки и коцките мраз; блендирајте додека смесата не се изедначи.
Добивате околу 1 1/2 чаши.

Напиши коментар