Sweet Home

Софистициран стан со елегантен ентериер

Ако се стремите кон софистициран дизајн на ентериер, денес имаме вистинско освежување за вас.

Тоа е дело на студиото Своја за внатрешен дизајн од Украина, кое најде начин да му дадете на модерниот дом нота на елеганција и софистицираност, без да се загрози удобноста.

Станот е распространет на околу 110 квадратни метри и е распореден на две нивоа. Она што е интересно е дека квадратурата на горниот и долниот спрат не е еднаква. Горниот спрат е поголем од долниот, што му дава на целиот концепт многу интересен изглед.

Комплетниот стан е украсен со идентична палета на бои, при што е користено изобилство од мермер, дрвени елементи и различни ткаенини, благодарение на што се доби избалансиран изглед.

Современиот концепт на живот ја условува поврзаноста на дневната соба, кујната и трпезаријата во една целина. Овие простории прават хармоничен простор за секојдневен престој, одмор, подготовка на оброк и ручек со семејството, завиткани во превез на елегантни сиви, црни и бели нијанси.

Секоја соба ја отсликува својата индивидуалност на свој начин. Црната кујна е во спротивност со остатокот од просторот, во кој доминираат полесни тонови и помеки бои. Во трпезаријата има тркалезна маса со златна основа, додека во дневната соба има голем тросед свртен кон мермерниот акцент ѕид.

Големите прозорци овозможуваат многу светлина да влезе во собата и да го нагласи стилот на нејзината декорација. Големото огледало на еден ѕид придонесува за пространа просторија.

На првиот спат, кој е помал, има главна спална соба со купатило и убав туш, како и детска соба која е декорирана на посебен начин.

Минималистичкиот тип на декор со допир на елеганција, е совршен за создавање удобен и необичен простор за живеење.

Напиши коментар