Cafe Del Mar

Сок од само три состојки што го намалува гладот и го поттикнува слабеењето

Слабеењето е процес во кој треба да се обрне внимание на голем број фактори.

Настрана физичката активност и контролираната диета која во никој случај не вклучува гладување, во овој процес можат да помогнат мали нутриционистички трикови.

Еден од нив е сокот од три моќни состојки, кој ефикасно го намалува гладот, го забрзува метаболизмот, обезбедува енергија и му помага на телото да го исфрли вишокот на маснотии.

Пијалокот со јаболков оцет и мед е стар сојузник во губење на тежината, а сега му се придружува и грејпфрутот, кој, меѓу другото, го стабилизира нивото на шеќер во крвта и ефикасно ги разложува мастите.

Состојки:

– 1 чаша свеж сок од грејпфрут

– 2 лажички јаболков оцет

– 1 лажичка мед

Подготовка:

1. Измешајте сè добро додека состојките не се соединат целосно.

2. Пијте го сокот пред сите три големи оброци (појадок, ручек, вечера). 3. Повторете ја постапката секој ден 7 последователни дена, а потоа направете пауза од една недела и повторете ја постапката.

4. Ако не ја толерирате горчината на грејпфрутот, заменете го со свеж сок од портокал секој втор ден.

Напиши коментар