Здраво тело

Сок за појак имунитет

Овој рецепт е одличен за започнување на вашето утро и засилување на енергијата.

Потребно:
– еден цитрон,
– два портокали
– три киви

Исечете го целото овошје на коцки, ставете го во блендер и измешајте. Кога смесата ќе се заврши, процедете го преку цедилка и сервирајте.
Сокот е здрав и има убав вкус. На здравје!

Напиши коментар