Sweet Home

Тоа се нарекува идила: Камена куќа опкружена со зеленило поубава од најлуксузните вили

Пронајдовме камена куќа со тераса и градина во францускиот регион Лот како од бајка.

Вака ја замислуваме нашата куќа од соништата – камена куќа опкружена со зеленило, создадена за да се избега од метежот на градот и лесно можеме да се преселиме во неа трајно.

Во живописниот француски регион Лот, најдовме идилична камена куќа со градина и тераса што обезбедува приватност, создадена за моменти на релаксација кога едноставно сакате да заборавите на сите проблеми. Сè е украсено многу хармонично и со вкус и зрачи со француски шик и рустикален шарм.

Зелените прозорци, виолетовите и црвените столчиња и масичките за кафе додаваат боја и спокојство, а изобилното зеленило го прави целиот имот прекрасен и неодоливо живописен.

А само да го видите дворот!

Погледнете ја нашата фото галерија подолу и „прошетајте“ низ ова прекрасно место во Франција, поубаво од најлуксузните вили.

Напиши коментар