Sweet Home

Висечки фотелји и лулашки: Шест барани модели создадени за балкони и тераси

Љубителите на дизајнот на ентериер сигурно не го пропуштија овој голем Инстаграмски хит.

разбира, ова се висечки фотелји и лулашки, кои неодамна станаа сè попопуларно парче мебел во домовите ширум светот.

Покрај тоа што се многу ефикасни заради нивниот интересен дизајн, тие се исто така удобни за малку излежување на сонцето со вашата омилена книга и шолја кафе.

Најбарани се фотелјите кои се веќе фиксирани и не треба да се прикачуваат на таванот.

Тие се лесни за поставување на балконот, во градината или на терасата бидејќи нивната инсталација не бара дополнителна работа, за разлика од висечките лулашки.

Тие можат да бидат исто толку впечатливи во внатрешноста на домот, но со оглед на топлата сезона пред нас, повеќето сепак ќе ги користат за балкони или тераси.

Проверете ги шестте модели на фотелји и лулашки што ги најдовме за вас во веб-продавниците.

Напиши коментар