ШоуБиз

Кога си дете на славни родители…

Многу славни деца пораснаа да станат како нив и ги следеа нивните стапки за да станат актери, музичари, модели и генерално беа вовлечени во светот на забавата. Сепак, има и такви кои се определија за други професии далеку од сите папараци кои ги прогонуваа нивното детство. Вклучивме и малку од двете во оваа листа.

Хазел Модер

Џулија Робертс отсекогаш живеела живот во центарот на вниманието, уште од својата тинејџерска возраст. Сепак, кога станува збор за нејзиното семејство, таа останува многу приватна. Хазел Модер ќерката на Џулија порано беше во центарот на вниманието што придонесе таа уште од мали нозе да ги развие актерските способности. Младата Хазел започна да заработува пари во филмови како Денот на мајката и All Access. Можеби, ќе видиме повеќе од неа во наредните години.

Џек Марсден

Ејмс Марсден е познат актер, познат од филмовите „Х-мен“ како Киклоп, од „30 рок“, „Хејспреј“, „Вестворлд“, „Враќањето на Супермен“ и други. Тој беше оженет со Лиза Линде од 2000 до 2011 година и има три деца.

Неговиот најстар син Џек Марсден веќе е големо момче. Младиот Џек дебитираше како модел работејќи за Долче и Габана во 2018 година и веќе е виден на многу емисии како ги носи познатите брендови од индустријата. Џејмс има уште едно дете со мајката на Џек, Лиза, додека неговото најмало дете е од врската со Роуз Коста.

Лурдес Марија

Мадона Луис Циконе е светски позната пејачка и текстописец, честопати наречена „Кралица на попот“. Таа се прослави во 80-тите и денес е позната по нејзините бројни хитови како La Isla Bonita, Like a Prayer, Frozen, Music, Hung Up и многу други. Мадона беше во брак двапати и беше во врска со Карлос Леон, кој ја роди нејзината ќерка Лурд.

Нејзиното целосно име е Лурдс Марија Циконе Леон и е родена во 1996 година. Таа се занимава со кариера во моделирање, додека исто така беше коавтор на книгата Детските рози на нејзината мајка. Лурдес Марија е млада и темпераментна жена и тоа го докажува со своите настапи на разни емисии и настани.

Напиши коментар