man fashion

Вложил 7 милиони долари: Дали вредеше толку многу настапот на „ The Weeknd “ на Супербоул? 30-годишниот пејач не сакаше организаторите на Супербоул да му платат за неговиот настап

Откако минатата година Џенифер Лопез и Шакира ја воодушевија публиката со својот настап на полувремето во Супербоул, оваа недела за спектаклот се погрижи пејачот „ The Weeknd “ кој изведе голем број свои хитови, вклучувајќи ги и песните „Blinding Lights“, “Starboy”, ” и „Can’t Feel My Face“.

30-годишниот пејач не сакаше да биде платен од организаторите на Супербоул за неговиот настап, па вложи неверојатни седум милиони американски долари за 13 минути од неговиот настап, пишува „Men’s Health“.

Иако оваа вест шокираше многумина, не е толку невообичаена. Џеј Ло и Шакира исто така се согласија на истиот договор минатата година, а Марк Генис, претседател на консултантската компанија „Спортскорп“, зборуваше за тоа за „Форбс“.

„Тие се подготвени да настапат бесплатно, па дури и да ги субвенционираат трошоците за производство преку нивната издавачка куќа или промотори на концерти. Дури и најголемите имиња мора постојано да се промовираат. Шоуто на полувремето од Супербоул е идеална можност за тоа “, објасни тој.

Заедно со „The Weeknd “ вниманието го привлекоа и танчерите, чии глави беа завиткани во завои.

„Лентата за глава е пародија на апсурдната култура на славна личност во Холивуд и луѓе кои се манипулираат од површни причини за да им угодат на другите“, рече пејачот.

Сепак, фановите не беа воодушевени од неговиот настап, па затоа коментарите на Твитер се прилично остри.

Напиши коментар