← НАЗАД НА БОЗА
Шминка за престојната есен 2011

Шминка за престојната есен 2011

Минатата есен помина во стилот на femme fatale од 40-тите, со фризури во цик-цак бранови и ретро пунџи во стилот на Dolce Vita, мачкасти очи и природни усни. Иако...

Убавина | Нема коментари

Вежби за совршено рамен стомак

Вежби за совршено рамен стомак

Летото е при крајот, а вие и оваа година моравте да облечете едноделен костим за капење. Затоа почнете да вежбате веднаш и гордо го дочекајте го следниот...

Убавина | Нема коментари

Десет идеи како да направите фризура за десет минути

Десет идеи како да направите фризура за десет минути

Што може да направите од својата коса за 10 минути? Можеби мислите дека тоа не е доволно време за да направите фризура но не сте во право....

Убавина | Нема коментари

Со вино протв брчки!

Со вино протв брчки!

Според британските научници нешто вкусно и сочно како грозјето би можело да го даде истиот ефект како и ботоксот. Тоа е така затоа што грозјето има многу...

Убавина | Нема коментари

Пијалоци од кои се слабее

Пијалоци од кои се слабее

Нутриционистите понудија неколку вкусни рецепти кои го забрзуваат процесот на топење на масните наслаги и брзо се губат вишокот на килограми. Да...

Убавина | Нема коментари

Како да нанесете руменило?

Како да нанесете руменило?

Руменилото може навистина да ви помогне доколку имате проблем со бледиот тен. Но, треба да внимавате на правилниот начин на нанесување на...

Убавина | Нема коментари

Направете сами маска за лице

Направете сами маска за лице

Следниот пат кога ќе тргнете во набавка за намирници, земете некое овошје од кои самите ќе спремите маска за нега на кожата. Маска од лимон за чистење...

Убавина | Нема коментари

Идеална храна за совршена коса

Идеална храна за совршена коса

Освен препаратите за коса, редовната нега која ја правите исто така и исхраната има голема улога за тоа каков ќе биде квалитетот на вашата коса. Доколку...

Убавина | Нема коментари

Нега на ноктите – совети за прекрасни и здрави нокти

Нега на ноктите – совети за прекрасни и здрави нокти

Украс на убавите раце се негувани нокти. Погрешно е мислењето дека негата на нокти се состои само од лакирање на истите. Тие треба прво правилно да се...

Убавина | Нема коментари

Со кафе против целулит

Со кафе против целулит

Нема потреба повеќе да одите на скапи третмани и да трошите пари за скапи креми за да се ослободите од проблемите со целулитот. Направете сами крема...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk