← НАЗАД НА БОЗА
Потполно природни состојки за нега на устата

Потполно природни состојки за нега на устата

Млеко и јајца Испкунаите делови на устата често се последица на недостаток на витамин Б2, кој го има во јајцата и млечните производи. Пола литро млеко...

Убавина | Нема коментари

Со зелен чај до здрави непца

Со зелен чај до здрави непца

Убава и блескава насмевка е украс на секое лице. Но за тоа не се заслужни само здравите заби – значајна улога играат и здравите непца, кои се најслаба...

Убавина | Нема коментари

Дали постои сигурен начин да ги исчистите мозолчињата?

Дали постои сигурен начин да ги исчистите мозолчињата?

Ова е едноставен начин како да се ослободите од мозолчињата на вашето лице. Не се препорачува да се прави често, ниту пак на оние кои имаат чувствителна...

Убавина | Нема коментари

Жени решен е најголемиот проблем! Ласер кој одстранува 70% од целулитот:)

Жени решен е најголемиот проблем! Ласер кој одстранува 70% од целулитот:)

Некои експерти предвидуваат дека  "Celulaz" го променува начинот на борба против целулитот, додека други се попретпазливи, и тврдат дека третманот од 3.500...

Убавина | Нема коментари

Сакате шминка како на Адел? Погледнете како да го изведете тоа:)

Сакате шминка како на Адел? Погледнете како да го изведете тоа:)

Освен тоа што Адел има прекрасен глас, таа секогаш има и прекрасна шминка. Доколку сакате да изгледате како неа, погледнете како треба постапно да се...

Убавина | Нема коментари

Романтични нокти

Романтични нокти

Доколку сакате вашите нокти да бидат шарени, исцртани со најразлични дезени, ова е интересен предлог за вас. Потребно е само да имате неколку лакови...

Убавина | Нема коментари

Како да ја негувате осетливата кожа

Како да ја негувате осетливата кожа

Што да избегнувате Бидејќи кожата на лицето има зголемен праг на осетливост, многу работи можат да и наштетат. Затоа би требало да го штитите лицето од...

Убавина | Нема коментари

Совети за масна кожа

Совети за масна кожа

Важни совети за масна кожа: *Масната кожа е важно секој ден правилно да се чисти. *За да ја одржите рамнотежата водете сметка да го регулирате лачењето...

Убавина | Нема коментари

Тајната на убавиот изглед е здравата храна! Погледнете што треба да имате на вашето мени

Тајната на убавиот изглед е здравата храна! Погледнете што треба да имате на вашето мени

Сите знаеме дека витамините и минералите имаат подмладувачко дејство врз кожата. Ако ги вклучите во својот режим на исхрана ќе имате гарантирано здрава...

Убавина | Нема коментари

Спречете го стареењето на кожата

Спречете го стареењето на кожата

Повеќето жени кои поминале низ менопауза, знаат дека имаат напади на топло. Една од карактеристиките на менопаузата е ноќното потење. Главен кривец за...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk