← НАЗАД НА БОЗА
Морската сол против целулит и стрес

Морската сол против целулит и стрес

Велат дека почетокот на животот бил во океанот, но дали навистина е така за науката е сеуште непознато. За сметка на тоа е докажано дека морските дарови,...

Убавина | Нема коментари

Виното во служба на убавата кожа

Виното во служба на убавата кожа

Гроздовото вино е популарно и ценето уште од древноста. Денеска во повеќе европски држави се исклучително популарни процедурите за разубавување со...

Убавина | Нема коментари

Магијата на smokey eyes погледи

Магијата на smokey eyes погледи

Тоа што никогаш не излегува од мода  се smokey eyes. Прво што треба да направите е една добра подлога. Нанесете тенок слој на течна пудра на целото лице....

Убавина | Нема коментари

Масажа на лицето

Масажа на лицето

Со масажата на лицето се подобрува циркулацијата на крвните садови, се подобрува општата состојба на кожата на лицето и го подобрува тонусот. Пред  да...

Убавина | Нема коментари

Украсете ги интимните делови со кристали:)

Украсете ги интимните делови со кристали:)

Тетовирањето на интимните делови од телото не е ништо ново, па така и Vajazziling не е ништо друго туку украсување на интимните делови од телото. Vajazziling...

Убавина | Нема коментари

Златните правила на маските за лице

Златните правила на маските за лице

Повеќето од нив се доста логични и веројатно и ги практикувате, но никогаш не е излишно едно потсетување, за најдобри резултати. Приберете ја косата –...

Убавина | Нема коментари

Потполно природни состојки за нега на устата

Потполно природни состојки за нега на устата

Млеко и јајца Испкунаите делови на устата често се последица на недостаток на витамин Б2, кој го има во јајцата и млечните производи. Пола литро млеко...

Убавина | Нема коментари

Со зелен чај до здрави непца

Со зелен чај до здрави непца

Убава и блескава насмевка е украс на секое лице. Но за тоа не се заслужни само здравите заби – значајна улога играат и здравите непца, кои се најслаба...

Убавина | Нема коментари

Дали постои сигурен начин да ги исчистите мозолчињата?

Дали постои сигурен начин да ги исчистите мозолчињата?

Ова е едноставен начин како да се ослободите од мозолчињата на вашето лице. Не се препорачува да се прави често, ниту пак на оние кои имаат чувствителна...

Убавина | Нема коментари

Жени решен е најголемиот проблем! Ласер кој одстранува 70% од целулитот:)

Жени решен е најголемиот проблем! Ласер кој одстранува 70% од целулитот:)

Некои експерти предвидуваат дека  "Celulaz" го променува начинот на борба против целулитот, додека други се попретпазливи, и тврдат дека третманот од 3.500...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk