← НАЗАД НА БОЗА
Есенски тренд – “тетовирана” линија на очите

Есенски тренд – “тетовирана” линија на очите

Оваа есен на убавината на очите се посветува особено внимание. Приридната шминка со ефект nude остана далеку во летото. Сега смело настапуваат златистите...

Убавина | Нема коментари

Дебелите веѓи повторно ин! Не чекајте:)

Дебелите веѓи повторно ин! Не чекајте:)

Долго време веѓите мораше да бидат тенки и уредни, убаво обликувани. Овој тренд го воведе Мадона, кога се појави со тенки убаво обликувани веѓи, со јака...

Убавина | Нема коментари

Мали тајни за тенка линија

Мали тајни за тенка линија

Одмор без компјутер Времето за пауза многу луѓе го искористуваат пред компјутер, а наместо да шетаат додека јадат сендвич, преферираат паузата да ја...

Убавина | Нема коментари

Есенски мејкап – нагласете ги трепките и усните

Есенски мејкап – нагласете ги трепките и усните

*Оваа есен посебен акцент се става на усните и очите. Научете како да ги потенцирате и да бидете ин оваа есен. *Популарни се нагласените трепки, па...

Убавина | Нема коментари

Необична историја на срамните влакненца:)

Необична историја на срамните влакненца:)

Во Јапонија, знак на женственост Срамните влакна беа и останаа исклучително важен дел од нашиот физички изглед, а нашиот однос кон нив со текот на...

Убавина | Нема коментари

Двобојни нокти за тренди и секси изглед

Двобојни нокти за тренди и секси изглед

Сите оние зелени и сини бои на лак се успешно промовирани од страна на летото во есенска комбинација со мали измени. Портокалово-црвена како и...

Убавина | Нема коментари

Неколку скриени непријатели на убавата насмевка

Неколку скриени непријатели на убавата насмевка

Бело вино Повеќето знаат дека црвеното вино остава жолти дамки на забите, но белото вино може да биде многу поштетно. Сувото вино е полно со киселини и...

Убавина | Нема коментари

Солариум? Строго забрането!

Солариум? Строго забрането!

Зрачењето во солариум значително го зголемува ризикот за рак на кожата, достигнувајќи не само на површинските слоеви на кожата, туку и во оние кои се...

Убавина | Нема коментари

Смирете ги локните со неколку потези

Смирете ги локните со неколку потези

*Користете хидратантен регенератор после миењето на косата. За косата да има најголема флексибилност во стилизација, потребно е да обезбедите што...

Убавина | Нема коментари

За блескава коса

За блескава коса

Блескавата коса е здравата коса! Затоа грижете се за косата со ентузијазам, а таа ќе ви се заблагодари со блесок, здравје и нежност. Што да направите за...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk