← НАЗАД НА БОЗА
Какви би биле кога би имале перфектна симетрија на лицето?

Какви би биле кога би имале перфектна симетрија на лицето?

Неверојатно, но кога ќе се загледате во некого па и во самите себе ќе забележите дека постои разлика од цртите на левата и десната страна од лицето....

Убавина | Нема коментари

Како до перфектно нанесен кармин

Како до перфектно нанесен кармин

Карминот е еден од најпопуларните сојузници на женската убавина. Може да се каже дека ниту една шминка не е комплетна без малку боја на усните. Лошо...

Убавина | Нема коментари

8 Трикови за меки дланки и на ладно време

8 Трикови за меки дланки и на ладно време

Рацете се оние кои се на удар, и покажуваат колку ние се грижиме за себе си. Сигурно не оставате впечаток на лице кое се грижи за себе доколку рацете ви се...

Убавина | Нема коментари

Црвена коса и сексипилот

Црвена коса и сексипилот

Оваа сезона поставува нов тест за сите оние чија карактерна особина се експресијата и храброста. Без ни малку преувеличување, црвената коса и...

Убавина | Нема коментари

Дуњата е лекот за масната кожа!

Дуњата е лекот за масната кожа!

Доколку сте една од оние кои има проблеми со масната кожа ова е интересен совет за вас. Искористете ја сезоната на ова вкусно овошје и решете се од...

Убавина | Нема коментари

Неодоливи и со очила – 2 дел

Неодоливи и со очила – 2 дел

Многу жени кои носат очила не посветуваат многу внимание на нивната шминка на очите бидејќи мислат дека очите им се скриени позади рамките, но тоа не е...

Убавина | Нема коментари

Неодоливи и со очила – 1 дел

Неодоливи и со очила – 1 дел

Очилата со диоптер може да бидат интересен моден детал и ако се адекватно избрани, може да ве направат уште поатрактивни. Сепак, чест проблем на...

Убавина | Нема коментари

Десет стратегии за слабеење без “нус” појави

Десет стратегии за слабеење без “нус” појави

Помалку се јаде во машко друштво, ако порциите се послужени во мали чинии, кога нездравата храна ни е далеку од очите, и декларациите на пакувањето...

Убавина | Нема коментари

Лесно до здрава кожа

Лесно до здрава кожа

И покрај вашиот преполн распоред, не заборавајте да обрнете особено внимание на состојбата на вашата кожа. Овој едноставен и природен рецеп за убавина,...

Убавина | Нема коментари

Сакате обемна коса како на Џеј Ло? Тука се нејзините трикови!

Сакате обемна коса како на Џеј Ло? Тука се нејзините трикови!

Фризурата е еден од најважните елементи за комплетниот изглед на една жена. Латино дивата секогаш прави позитивен впечаток со својата добро негувана и...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk