← НАЗАД НА БОЗА
Диетите на Мадона

Диетите на Мадона

Поп кралицата Мадона долго време ја носи титулата на модна диктаторка и фитнес гуру. Посилна е од времето, секогаш изненадува со својот совршен изглед,...

Убавина | Нема коментари

Како против акните – II дел

Како против акните – II дел

Краставица:  Издробена краставица аплицирана преку лицето и вратот во времетраење од 15 до 20 минути се покажа како доста ефикасен третман. Тоа е...

Убавина | Нема коментари

Совети за убаво тело од Хајди Клум

Совети за убаво тело од Хајди Клум

Таа е еден од најдобрите модели на нашето време. Мајка е на четири деца, има феноменална фигура и се уште е многу барана. Таа е од оние жени кои заслужено...

Убавина | Нема коментари

Брз маникир со стикери за динамични жени

Брз маникир со стикери за динамични жени

Бидејќи нашата цел е да ве информираме за сè поврзано со убавината, овој пат ви соопштуваме за нешто не толку ново, но затоа пак доста интересно. Ако не...

Убавина | Нема коментари

Да или не за тетоважите за усни ?

Да или не за тетоважите за усни ?

Американската компанија “ Violent lips “е на пат да предизвика масовна хистерија со нивниот нов производ. Тие предлагаат привремени тетоважи за усни, кои би...

Убавина | Нема коментари

Магичната “Полноќна градина” на Yves Saint Laurent

Магичната “Полноќна градина” на Yves Saint Laurent

Вистински празник за очите ни подготвиле од Yves Saint Laurent за есен-зима 2011. Новата колекција декоративна козметика “Jardin de Minuit” е инспирирана од ирисот и...

Убавина | Нема коментари

Како против акните – 1 дел

Како против акните – 1 дел

ACNE VULGARIS – ШТО ПРЕТСТАВУВААТ АКНИТЕ ?   Акните се чести и хронични заболувања на кожата. Тоа е еден вид на воспалителна состојба на кожата на лојните...

Убавина | Нема коментари

10 Beauty трикови кои ги практикува Кејт Мос

10 Beauty трикови кои ги практикува Кејт Мос

Овие десет работи се дел од секојдневието на Кејт Мос. Можеби ќе може и вие нешто од ова да практикувате. Црвен кармин. Можеби не преку ден, но Кејт...

Убавина | Нема коментари

Водич за убавина кој штеди пари

Водич за убавина кој штеди пари

КОСА Во долга трка поефтино е да купите квалитетна крема за негата на косата која ќе ги спречи вашите краеви да пукаат. Така ќе заштедите да одите на...

Убавина | Нема коментари

И на кожата и е потребен одмор

И на кожата и е потребен одмор

Климатските промени не принудуваат да се сокриеме од тропските температури во климатизирани простории и слични маневри, кои се предизвикани со...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk