← НАЗАД НА БОЗА
Да или не за тетоважите за усни ?

Да или не за тетоважите за усни ?

Американската компанија “ Violent lips “е на пат да предизвика масовна хистерија со нивниот нов производ. Тие предлагаат привремени тетоважи за усни, кои би...

Убавина | Нема коментари

Магичната “Полноќна градина” на Yves Saint Laurent

Магичната “Полноќна градина” на Yves Saint Laurent

Вистински празник за очите ни подготвиле од Yves Saint Laurent за есен-зима 2011. Новата колекција декоративна козметика “Jardin de Minuit” е инспирирана од ирисот и...

Убавина | Нема коментари

Како против акните – 1 дел

Како против акните – 1 дел

ACNE VULGARIS – ШТО ПРЕТСТАВУВААТ АКНИТЕ ?   Акните се чести и хронични заболувања на кожата. Тоа е еден вид на воспалителна состојба на кожата на лојните...

Убавина | Нема коментари

10 Beauty трикови кои ги практикува Кејт Мос

10 Beauty трикови кои ги практикува Кејт Мос

Овие десет работи се дел од секојдневието на Кејт Мос. Можеби ќе може и вие нешто од ова да практикувате. Црвен кармин. Можеби не преку ден, но Кејт...

Убавина | Нема коментари

Водич за убавина кој штеди пари

Водич за убавина кој штеди пари

КОСА Во долга трка поефтино е да купите квалитетна крема за негата на косата која ќе ги спречи вашите краеви да пукаат. Така ќе заштедите да одите на...

Убавина | Нема коментари

И на кожата и е потребен одмор

И на кожата и е потребен одмор

Климатските промени не принудуваат да се сокриеме од тропските температури во климатизирани простории и слични маневри, кои се предизвикани со...

Убавина | Нема коментари

Есенски тренд – “тетовирана” линија на очите

Есенски тренд – “тетовирана” линија на очите

Оваа есен на убавината на очите се посветува особено внимание. Приридната шминка со ефект nude остана далеку во летото. Сега смело настапуваат златистите...

Убавина | Нема коментари

Дебелите веѓи повторно ин! Не чекајте:)

Дебелите веѓи повторно ин! Не чекајте:)

Долго време веѓите мораше да бидат тенки и уредни, убаво обликувани. Овој тренд го воведе Мадона, кога се појави со тенки убаво обликувани веѓи, со јака...

Убавина | Нема коментари

Мали тајни за тенка линија

Мали тајни за тенка линија

Одмор без компјутер Времето за пауза многу луѓе го искористуваат пред компјутер, а наместо да шетаат додека јадат сендвич, преферираат паузата да ја...

Убавина | Нема коментари

Есенски мејкап – нагласете ги трепките и усните

Есенски мејкап – нагласете ги трепките и усните

*Оваа есен посебен акцент се става на усните и очите. Научете како да ги потенцирате и да бидете ин оваа есен. *Популарни се нагласените трепки, па...

Убавина | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk