Спорт

Антиќ повторно на нозе!

Иако Антиќ не се врати во Атланта, тоа не му помогна на тимот да го избегне поразот во Портланд од 102:78. Македонецот на теренот помина 16 минути и имаше постигнато 10 поени, четири скока и три загубени топки.

Најефикасен во редовите на Атланта беше Картие Мартин со 16 поени, додека Портланд до победата ги предводеше Николас Батум кој имаше учинок од 14 поени и 18 скокови.

Атланта во досегашниот дел од сезоната има учинок од 26 победи и 33 порази.

 

Напиши коментар