Спорт

Атланта со пораз од Вулвс

Македонскиот репрезентативец, во пораз на својот тим имаше кратка улога. На паркетот тој помина само 15-тина минути, а имаше учинок од 3 поени, 4 скока, една украдена и 3 загубени топки.
Мајк Скот со 15 поени бил најефикасен во редовите на Атланта, додека Полс Милсап мечот го заврши со дабл-дабл од 12 поени и 10 скокови.
Кори Бруер и Кевин Мартин со по 18 поени ја предводеа Минесота до победата.
Екипата на Атланта Хокс во Минеаполис заврши со негативен резултат, со поразот од Вулвс од 107:83. Поразот од Минесота е четврти во серија за екипата чии дрес го носи Перо Антиќ.

Напиши коментар