← НАЗАД НА БОЗА

Динамо Минск во банкрот!

Динамо Минск во банкрот!
470 Читања
„Ќе се обидеме да ги подмириме сите долгови кон играчите“, рече спортскиот директор Андреј Парашенко.
Динамо Минск настапуваше во Лигата на шампиони во групата заедно со македонските претставници Металург и Вардар, од кои беше елиминиран.
Ракометниот првак на Белорусија, Динамо од Минск денеска објави  поради недостаток на финансиска средства престанува со работа. Клубот влегол во процес на ликвидација, а сите играчи добиле документи дека се слободни.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk