Спорт

Ѓоковиќ и Мареј се забавуваа во Њујорк

За прв пат Ѓоковиќ и Мареј да одиграа натпревар во Медисон Сквер Гарден, а Ѓоковиќ бил изненаден од големината на салата. Мареј во еден момент ја викна и сега веќе пензионираната тенисерка, Марион Бартоли, која одигра неколку удари.

Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ вчера одиграа интересен за очи меч во Медисон Сквер Гарден, кој го освои Ѓоковиќ со резултат 6-3, 7-6. Публиката која го проследи дуелот имаше прилика да погледне многу работи, од атрактивни поени, склекови, до снимање селфи фотографии.

Најдобрите моменти од натпреварот може да ги погледнете тука:

 

Напиши коментар