Спорт

Икер Касиљас со големо срце!

Минатата сезона Жозе Мурињо кој го предводеше Реал Мадрид го стави Лопез пред Касиљас. Истите работи ги прави и сегашниот тренер Карло Анчелоти, па Касиљас добива шанса само во натпреварите од Лигата на шампиони и Купот на кралевите.

„Диего Лопез е една од главните причини зошто сме на лидерската позиција во Премиера“, изјави Касиљас, додавајќи: „Диего навистина добро си ја врше работата. Одлично брани и јас сум среќен за него. Се разбира, за мене ми е жал, бидејќи секој голман или фудбалер сака да одигра што е можно поголем број на натрепвари. На мене останува, секоја добиена прилика да ја реализирам на најдобар можен начин“.

Напиши коментар