Спорт

Манчестер доминантни над Олимпијакос

Ван Перси во 25 миниута доби пенал кој резултираше со гол, за на крајот на првото полувреме со помош на асистенцијата на Руни, да  погоди од слободен удар.

Покрај Ван Перси и голманот Де Геа, кој имаше неколку одлични одбрани до 8мина финалето во Евро Лигата.

Борусија на домашен терен загуби од Зенит со 1-2, но поради победата во првиот натпревар од 4-2, европскиот вицепрвак оди во четвртфиналето.

Пласман во четвртгфиналето во Лигата на шампиони изборија Барселона, Реал Мадрид, Атлетико Мадрид, Челзи, Манчестер Јунајтед, Баерн Минхен, Борусија Дортмунд и Пари Сен Жермен.

 

Напиши коментар