Спорт

Манчестер сити први оваа сезона во Лига купот

Манчестер сите први оваа сезона, откако го победија Сандерленд со 3:1.

„Граѓаните“ до победата стигнаа со пресврт во второто полувреме и благодарение на брилијантните индивидуални решенија на Јаја Туре и Самир Насри.

Инаку, Сандерленд имаше предност од 10.минути со голот на Фабиот Борини, но во вториот дел за само 60 секунди во 55. и 56.минута брилијантни голови постигнаа Туре и Насри. Победата на Сити ја потврди Хесус Навас во 91.минута.

Напиши коментар