← НАЗАД НА БОЗА

Металург поразен од Нексе

Металург поразен од Нексе
531 Читања
20 минути во второто полувреме го чинеа пораз македонскиот првак на овој натпревар. Металург во 31 минута имаше предност од 13:10, потоа домаќинот до 48 минута со серија од 12:3 го решил прашањето на победникот.
Најефикасен во редовите на тимот од Автокоманда бил Игор Мандиќ со четири голови, додека по три гола постигнаа Лука Циндриќ и Гоце Георгиевски. Голманот Раде Мијатовиќ имал 13 интервенции.
Металург на оваа средба настапи без Ренато Вугринец и Павел Атман.
По 14 одиграни натпревари Металург се наоѓа на петтото место на табелата со 25 бодови.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk