Спорт

Реал го сака за 30 милиони евра Џо Харт

Квалитетен голман е тоа што им треба на Раководството на Реал, откако Икер Касиљас го загуби местото во стартниот состав, а Диего Лопез не го убедил тренерот Карло Анчелоти дека е долгорочно решение за кралскиот клуб.

Неодамна Харт го искажа незадоволството од третманот кој го има во клубот, но Манчетсер Сити нема намера го пушти да си замине.

Според некои шпекулации, можно е Харт да се пресели во Реал, а во спротивна насока да замине Икер Касиљас.

Некои од британските медиуми наведуваат дека менаџерот на Манчестер Сити, Мануел Пелегрини, би се согласил Харт да замине, но само доколку во клубот пристигне Виктор Валдез, која по завршувањето на сезоната ќе ја напушти Барселона.

Напиши коментар