Спорт

Роналдо изнервиран?

Во дерби меѓу Атлетико и Реал кое заврши со нерешен резултат (2-2) присуствуваше многу нервоза, судски грешки и жестоки дуели, како и понекој валкан потег.

Доказ дека ривалството и понатаму гори, потврдува и реакцијата на собирачот на топки, кој успеа да го изнервира Португалскиот напаѓач од редовите на Реал.

Погледнете што направи момчето и каква беше реакцијата на Роналдо:

 

Напиши коментар