Спорт

СЕХА: Металург поразен!

Mеталург на табелата заврши на петтата позиција, веднаш зад екипите кои изборија пласман на завршниот турнир, меѓу кои се наоѓа и Татран.

Словачкиот тим, доколку не се случи нешто непредвидено, регуларниот дел од сезоната ќе ја заврши на првото место на табелата. Татран во последното коло ќе му гостува на Партизан.

На натпреварот во Прешов, Металург настапи без своите најдобри играчи, од поискусните во тимот беа само Дејан Пецаковски и Златко Мојсовски, додека Велко Марковски целиот натпревар го преседе на клупата.

Најефикасни во редовите на Металург беа Пецаковски и Мартин Манасков кои постигнаа по четири голови.

Напиши коментар