Спорт

Скијачките не престанаа да паѓаат! (видео)

„Вчерашниот ден беше кошмарен за мене. Минатата ноќ беше непроспиена и полна со солзи. Мислејќи дека следната сезона ќе биде успешна, ги надминав лошите спомени од спустот“, напиша Германката на својот Twitter.

По падот, носителката на два медали од Сочи, веднаш беше префрлена во болница со хеликоптер. Иако не ја заврши трката, го освои малиот кристален глобус во оваа дисциплина.

 

Напиши коментар