На иста адреса

СТИЛИСТОТ ОД ШОУТО “НА ИСТА АДРЕСА“ ДАНИЕЛ НИКОЛОВСКИ ЌЕ ВИ ЈА ОТКРИЕ ТАЈНАТА КАКО САМИ ДА СЕ ШМИНКАТЕ!

Даниел Николовски е еден од најдобрите шминкери во нашата држава кој неодамна го претстави неговиот  авторски проект наречен “Научи сам да се шминкаш“. Во моментот Даниел се наоѓа во куќата во која живеат учесниците на првото македонско музичко реално шоу и е нивниот стилист. Даниел соработува со познати фаци од земјава и пошироко. Сигурни сме дека нашите фанови би сакале да слушнат лично негови совети за шминка и убавина. Очекувајте нови објави со совети од Даниел наскоро.

Во видео клипот објавен на неговиот Јутјуб канал можете да погледнете како девојката сама научи да се шминка во неколку чекори.

Напиши коментар