На иста адреса

Запознавање со учесниците на Првото Македонско Музичко Реално Шоу “На иста адреса“: Виолета Јованџикова

Виолета Јованџикова е родена на 05.12.1992 год во Гевгелија каде што го завршила и своето основно образование. Во моментот студира на Фармацевтскиот факултет во Скопје.

Во основно училиште таа била дел од училишниот хор, каде вели започнала и нејзината кариера.  Јавно, за прв пат се појавила во шоуто “ Сите наши песни” во 2012. година. Исто така Вики била една од 15-те избрани учесници од Македонија кои заминале во Белград на шоуто “Звездите на Гранд” 2014. година.

Вики вели “Имам песна која што ќе ја промовирам по завршувањето на шоуто, воедно и моја прва песна”.

Во моментов таа е дел од Првото Македонско Музичко Реално Шоу “НА ИСТА АДРЕСА”, кое се емитува на Алфа телевизија. Синоќа таа имаше одличен настап и уште еднаш го покажа својот моќен глас. Сигурни сме дека цврсто ќе чекори и до самото финале.

Доколку сакате да дознаете повеќе за неа и останатите учесници на Првото Македонско Реално Шоу, “На иста адреса“, лајкнете ја нивната официјална фејсбук фан страница на следниов линк.

 

Напиши коментар