Art & Crafts

35 ИНТЕРЕСНИ ИДЕИ ЗА ДЕКОРАЦИИ КОИ ЌЕ ГИ ПРОМЕНАТ ВАШИТЕ ДОСАДНИ ЅИДОВИ

КАКО ДА ОБОИТЕ СОБА

Дали сте подготвени да ги обоите sидовите дома? Но, пред да ја грабнете четката, треба да направите план.

Прво изберете неколку бои: една главна боја и една или две споредни. Следното нешто што треба да направите е да ги подготвите sидовите и да ја исчистите површината.

Декорацијата на sидовите може да ја промени атмосферата во домот. Боењето на ѕидовите е еден од најисплатливите начини кои ќе ви помогнат да го промените изгледот на домот. Најдоброто е што не треба да купувате скапи алатки за фарбање.

Ќе ви требаат такви обични работи како чипка, изолациона трака, па дури и лимон.

Прво, исчистете ги sидовите од бојата и покријте со боја што ви се допаѓа. Најлесна идеја за дизајн е да се создаде симпатичен дизајн со помош на половината од лимонот.

Исто така, може да го искористите најпопуларниот начин за украсување празни sидови – да создадете ѕид од тули. Оваа идеја за дизајн е неверојатно популарна денес и нема потреба да потрошите тон пари за да направите ѕид од тули. Погледнете во видеото како да направите лажен ѕид од тули, идејата е многу едноставна, но изгледа кул! Покрај тоа, оваа идеја ќе ви заштеди многу пари.

Можете да создадете океански бранови и просторијата ќе изгледа совршено!

Повторно употребете го вашиот стар џемпер за да создадете неверојатен ѕиден дизајн. Исечете го џемперот и покријте го ролерот за боја со тоа!

Празните sидови се многу здодевни, ги сакаме планините и во видеото споделуваме идеја како да создавате планински пејзажи со вашите раце.

Исто така, може да создадете кул дизајн користејќи стари хулахопки.

Погледнете!

Напиши коментар