Art & Crafts

Направете свои уникатни саксии од бетон: Украсете го секој двор и тераса!

Понекогаш се што ви треба е добра идеја.

Ако сакате да бидете креативни и да направите уникатни саксии за вашиот двор или тераса, испробајте го овој метод, кој изгледа неверојатно едноставен.

Сè што ви треба се две пластични вангли, смеса за бетон или малтер, песок и добра волја:

Casting Cement pots from plastic pots

Casting Cement pots from plastic pots

Gepostet von DIY Crafts and Projects am Freitag, 17. April 2020

Напиши коментар