← НАЗАД НА БОЗА
Салата од црвен компир и сланина

Салата од црвен компир и сланина

Потребни состојки: 600 гр.црвен компир, сецкан на коцки и нелупен Сол по желба 100 гр. сланина (2 или 3 ленти) 1 чаша сецкани пиперки (било која боја или...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколаден сон

Чоколаден сон

Ова е највкусната чоколадна торта која ќе ве разнежни со самиот мирис. Едноставно и брзо се прави, а вкусот долго ќе го паметите. Потребни...

Мојата кујна | Нема коментари

Појадок за вљубените

Појадок за вљубените

Еве нешто што дефинитивно ќе ви го задржи вниманието во кујната, приготвувајќи го за себе или некој кој сакате да го импресионирате. Јајце во срце од...

Мојата кујна | Нема коментари

Шампањ од јагоди…

Шампањ од јагоди…

Идеален пијалок за една романтична вечера. Многу лесно може да го подготвите, а во убавиот вкус да уживате и двајцата. Или пак подгответе го за своите...

Мојата кујна | Нема коментари

Колач од француски багет

Колач од француски багет

Ова е вкусен, брз, лесен, едноставен и евтин колач кој може да го направите за новогодишната ноќ или било кој друг ден кога сакате да јадете нешто благо....

Мојата кујна | Нема коментари

Сангрија

Сангрија

Ова е интересен предлог за сите оние кои сакаат самите да си подготват вкусна сангрија Потребни состојки: 2 шишиња ладно суво црвено вино 1 чаша...

Мојата кујна | Нема коментари

Кока-кола мафини

Кока-кола мафини

Вкусни мафини кои имаат специфична арома од состојките, малку поинакви од оние што до сега ги имате јадено. Потребно е: 500 мл кока-кола 120 гр какао 120...

Мојата кујна | Нема коментари

Тирамису

Тирамису

Тирамису, италијански рецепт кој сега можете да го направите и во вашата кујна.   Потребно е: 5 жолчки 60 гр шеќер 100 мл десертно вино, поделено по...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколадна пита

Чоколадна пита

Префинетоста на чоколадото преточена во мека и вкусна пита. Потребно е: 200 гр темно чоколадо (над 60% какао маса, иако можете да комбинирате пола млечно...

Мојата кујна | Еден коментар

Десерт со кој сигурно ќе го освоите

Десерт со кој сигурно ќе го освоите

Јагоди, хопла, бадеми... чоколада. Комбинација на која паѓа секој. Подгответе го овој вкусен десерт и освојте го парттнерот. Потребни состојки за...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk