← НАЗАД НА БОЗА
Нутела колачиња

Нутела колачиња

Наместо да сркате од тегла или да мачкате на леб, направете колачиња кои ќе ги грицкате преку целиот ден и ќе ги поделите со пријателите и...

Мојата кујна | Нема коментари

Паста со сардини

Паста со сардини

Ова е одличен предлог за вкусна вечера. Со чаша бело вино и загарантирано имате вкусен оброк. Состојки: -         4 лажици маслиново масло -         4...

Мојата кујна | Нема коментари

Вкусен италијански сендвич

Вкусен италијански сендвич

Кој не сака добро сирење на скара? Овој рецепт е италијански, и се припрема прилично едноставно. За да го подготвите потребно ви се природни и свежи...

Мојата кујна | Нема коментари

Мисирка со кока кола и ананас

Мисирка со кока кола и ананас

Овој рецепт бара повеќе труд и време да се подготви, но резултатот ќе биде фантастичен. Го предлагаме за некоја посебна прилика, кога сакате вкусно да ги...

Мојата кујна | Нема коментари

50 – те најубави појадоци во светот! Погледнете што се јаде низ светот

50 – те најубави појадоци во светот! Погледнете што се јаде низ светот

Англиски појадок – тој содржи јајца на око, кобасици, печурки, сланина, или грав... Нормално тие прават комбинација со некои од овие јадења. Малку...

Мојата кујна | 2 коментари

Ликер од чоколадо

Ликер од чоколадо

Чоколадото е исклучително богато со фосфор и магнезиум а содржи и поголеми количества на железо, цинк и калиум. Во 100 гр. квалитетно чоколадо со голем дел...

Мојата кујна | Нема коментари

Chococino – вкусен топол напиток

Chococino – вкусен топол напиток

Ниските температури како да не изненадија. Набрзина ги заборавивме ладните пијалаци. Време е за топли пијалаци кои ќе ни помогнат да се справиме со...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколадна торта но од чаша:)

Чоколадна торта но од чаша:)

Ова е тоа што децата навистина го сакаат, но и ние возрасните. За да го подготвите овој рецепт потребни ви се 13 минути и следниве состојки: 4лажици...

Мојата кујна | Нема коментари

Пире од костени

Пире од костени

Секое годишно време со себе носи и посебни плодови и продукти. Нивното добро комбинирање значи да се добие вистински специјалитет.  СОСТОЈКИ (4−6...

Мојата кујна | Нема коментари

Чорба од шампињони

Чорба од шампињони

Оваа чорба од врстата на печурки шампињони, се приготвува лесно и може да визамени еден оброк. Може да ја спремите и како предјадење, а вкусна е и се...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk