← НАЗАД НА БОЗА
Греено вино! Топол ароматичен пијалок за зимските денови

Греено вино! Топол ароматичен пијалок за зимските денови

Подгответе го дома овој омилен пијалок кој може да ве згее во овие студени денови. Рецептот е многу едноставен, само треба да внимавате виното да не врие...

Мојата кујна | Нема коментари

Појадок во облик на срце! Неколку предлози за празничните денови

Појадок во облик на срце! Неколку предлози за празничните денови

Малку креативност за убав почеток на денот! Искористете ги празничните денови за интимни моменти со партнерот. Нема ништо поубаво од појадок во кревет...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколадни тортички со шумско овошје

Чоколадни тортички со шумско овошје

Лесен рецепт кој е одличен за овие ладни ноќи. Подготовка: Загрејте ја рерната на 180. Намастете го садот за печење. Растопете ја чоколадата со...

Мојата кујна | Нема коментари

Buche de Noel

Buche de Noel

Сите ќе се сложиме дека не постојат новогодишни и Божиќни празници, а на вашата трпеза да го нема неговото височество ролатот. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ ЗА...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколадо со печени бадеми….ммммм

Чоколадо со печени бадеми….ммммм

Состојки: 3 чаши чоколадо (по ваш избор млечно, црно или бело) 1 чаша бадеми 1 супена лажица маргарин Подготовка Ставете ги бадемите во тавче на...

Мојата кујна | Нема коментари

Новогодишна торта за оние со помал талент за готвење:)

Новогодишна торта за оние со помал талент за готвење:)

Ова е вкусен десерт кој се подготвува многу брзо и лесно. Ви треба само желба и креативност за декорација. Подготовка: Готовите ролати исечете ги на...

Мојата кујна | Нема коментари

Салата од спанаќ и мандарини

Салата од спанаќ и мандарини

Сите знаеме дека спанаќот е здрав, бидејќи е богат со железо, со што ја зајакнува крвта, па затоа и често гостува на нашата трпеза. Сепак, голема грешка...

Мојата кујна | Нема коментари

Хот дог со ананас

Хот дог со ананас

Иако не содржи ниедна иста состоја како вообичаениот хот дог, оваа откачена тропска варијанта го има речиси идентичниот слатко-солен и зачинет вкус на...

Мојата кујна | Нема коментари

Чоколадна пица

Чоколадна пица

Нема некој на светот кој е го обажава оној кафеав производ наречен чоколадо. Но дали сте љубител на пицата. Доколку сте љубител и на двете замислете...

Мојата кујна | Нема коментари

Сендвичи со топено сирење

Сендвичи со топено сирење

Вкусен леб, шунка и квалитетно сирење или кашкавал е сѐ што ви е потребно за да направите вкусен сендвич. Секако, оставаме на вашата фантазија да додаде и...

Мојата кујна | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk