← НАЗАД НА БОЗА
Конечно: Оскар во рацете на Леонардо ди Каприо

Конечно: Оскар во рацете на Леонардо ди Каприо

Леонардо ди Каприо ја доби наградата Оскар за најдобар актер. Тоа е негова прва победа по пет номинации во оваа категоријата. На 88 церемонија на...

Новости | Нема коментари

Двојникот на Леонардо ди Каприо стана модел

Двојникот на Леонардо ди Каприо стана модел

Конрад Анеруд, кој изминатиов период се прослави поради сличноста со Леонардо ди Каприо во младоста, позираше за својата прва модна...

Новости | Нема коментари

Бугарката која го освои Кристијано Роналдо

Бугарката која го освои Кристијано Роналдо

Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо си избра нова убавица која веќе има искуство со спортисти, и тоа бугарскиот фото-модел Николета Лозанова. По...

Новости | Нема коментари

Ова е првата фотографија од синот на Ким Кардашијан и Каније Вест

Ова е првата фотографија од синот на Ким Кардашијан и Каније Вест

Сеинт Вест е второто најозборувано бебе, по синот и ќерката на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, па сосема разбирливо е дека неговата прва фотографија...

Новости | Нема коментари

Ѕирнете во тајните љубовни пораки на Адријана Лима и Марко Јариќ

Ѕирнете во тајните љубовни пораки на Адријана Лима и Марко Јариќ

По романтичниот одмор кој заедно го поминаа, Марко Јариќ и Адријана Лима накратко се разделиле. Српскиот спортист пристигнал во Белград, додека Лима...

Новости | Нема коментари

Анџелина Џоли откри: Не сакав да имам деца

Анџелина Џоли откри: Не сакав да имам деца

Анџелина Џоли, мајка на едно од најпознатите холивудски семејства, некогаш имала само 20-на години и немала никаков интерес за деца. Барем сè додека не...

Новости | Нема коментари

Хуманитарка спаси мало детенце напуштено од семејството кое сметало дека е вештер

Хуманитарка спаси мало детенце напуштено од семејството кое сметало дека е вештер

Хуманитарка доби гласни аплаузи и пофалби за нејзината работа во Африка. Фотографијата на која Ања Рингрен Ловен му дава вода на прегладнето детенце,...

Новости | Нема коментари

Ријана ја претстави својата прва модна колекција за Puma

Ријана ја претстави својата прва модна колекција за Puma

Во улога на креативен директор на Puma, Ријана одржа ревија во Њујорк. На модниот настан беше презентирана првата колекција Fenty Puma By Rihanna. „Кога...

Новости | Нема коментари

ПАМ – новите електрични скутери на Пиаџо

ПАМ – новите електрични скутери на Пиаџо

Моделот МП3 Пиаџо започна со мала револуција во светот на скутерите. Сега одлучи да оди чекор напред и да ви ја претстави студијата ПАМ, која треба да...

Новости | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk