← НАЗАД НА БОЗА
Со солена вода до совршено тело

Со солена вода до совршено тело

Позитивните ефекти  на водата со лимон ни се веќе познати. Наместо овој пијалок, во последно време се повеќе и повеќе луѓе  се свртуваат кон солената...

Здраво тело | Нема коментари

Проверен народен лек за миоми и други женски проблеми…

Проверен народен лек за миоми и други женски проблеми…

Потребни состојки: *40 врвови од рузмарин *1 литар домашно црно вино Подготовка: Земете домашно црвено вино без конзерванси и ставете го во шише со...

Здраво тело | Нема коментари

Уникатен пијалок кој ги чисти бубрезите!

Уникатен пијалок кој ги чисти бубрезите!

Бубрезите се едни од највиталните органи во нашиот организам. Тие секојдневно филтрираат преку двеста литри крв со цел да ги елиминираат штетните...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто за време на менструација може да имате дури и до 5 килограми повеќе?

Зошто за време на менструација може да имате дури и до 5 килограми повеќе?

Добивањето килограми за време на менструацијата е една од работите која им нема смисла на жените. Имено, припадничка на женскиот пол во периодот на...

Здраво тело | Нема коментари

Главни причини заради кои е убаво да спиете голи

Главни причини заради кои е убаво да спиете голи

Време е да ја затворите вратата од спалната соба и да се обидете да спиете голи. Летото е вистинско време од годината да започнете да се релаксирате и да...

Здраво тело | Нема коментари

Море: Природен благослов за човечкиот организам

Море: Природен благослов за човечкиот организам

Она што многумина не го знаат е дека со морската вода го чистите телото на природен начин. Кој не би сакал слободна детоксикација без многу болка? Тоа е...

Здраво тело | Нема коментари

Попладневната дремка позитивно влијае на вашето тело

Попладневната дремка позитивно влијае на вашето тело

Со оглед на темпото во кое живееме, сосема е природно што сме уморни и ненаспани. Затоа, понекогаш попладневниот одмор е тоа што ни треба! Научно е...

Здраво тело | Нема коментари

Придордни антибиотици за јакнење на имунитетот

Придордни антибиотици за јакнење на имунитетот

Со оглед на наглите временски промени, настинките и вирусите повторно стануваат наша најголема грижа. Затоа издвоивме 3 природни антибиотици кои...

Здраво тело | Нема коментари

Сакајте го своето тело!

Сакајте го своето тело!

Многу луѓе не се задоволни со своите тела. Иако сите знаеме дека внатрешната убавина е она што е навистина важно, сепак луѓето најчесто гледаат е...

Здраво тело | Нема коментари

Сакате да бидете витки и здрави? Еве што да јадете секојдневно

Сакате да бидете витки и здрави? Еве што да јадете секојдневно

Кога станува збор за здрава исхрана, некои преферираат да јадат три до четири оброци на ден, додека други јадат пет до шест помали...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk