← НАЗАД НА БОЗА
САМО ПОЛОВИНА ЧАС ПЕШАЧЕЊЕ ДНЕВНО значително го подобрува здравјето на вашето тело

САМО ПОЛОВИНА ЧАС ПЕШАЧЕЊЕ ДНЕВНО значително го подобрува здравјето на вашето тело

Секој ден луѓето трошат најмалку половина час за сурфање на интернет, листаат објави на социјалните мрежи или седнати во фотељата и гледаат...

Здраво тело | Нема коментари

Вкупно 10 минути јога дневно, прави чуда за нашето тело

Вкупно 10 минути јога дневно, прави чуда за нашето тело

Во последните години, јогата е една од најважните форми на вежбање и постигнување на внатрешен мир, а покрај тоа што не ослободува од стресот, добра е и...

Здраво тело | Нема коментари

Идентификувајте ги на време: ПЕТ знаци на вашето тело му недостига нешто важно!

Идентификувајте ги на време: ПЕТ знаци на вашето тело му недостига нешто важно!

Експертите велат дека преку  исхраната би требало да ги добиеме сите оние супстанци кои се важни за нормално функционирање на телото, но теоријата е...

Здраво тело | Нема коментари

Намирници за здрава коса

Намирници за здрава коса

Сонцето, морето и прекрасната коса не идат заедно. Затоа, ако сте се вратиле од одмор и сте приметиле  дека имате испукани врвови, ќе го дознаете...

Здраво тело | Нема коментари

Совети за нутриционисти: Кога е вистинското време за доручек

Совети за нутриционисти: Кога е вистинското време за доручек

Често слушаме дека доручекот е најважниот оброк, но никој не кажува кога е најдобро време за првиот оброк на ден. Многу од нас не се гладни веднаш штом ќе...

Здраво тело | Нема коментари

Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Народен лек против кашлица, бронхитис и ларингитис

Овој пијалок може да ја излечи дури и најкомплицираната кашлица!! Рецепт За да се подготви пијалок за кашлица, направете го следново: Варете една...

Здраво тело | Нема коментари

Капини за подобар имунитет

Капини за подобар имунитет

Плодовите од капини содржат најмногу калциум, фосфор, железо, манган и бакар, како и антоцијанин, антиоксиданс за кој е докажан дека ги спречува...

Здраво тело | Нема коментари

Калинка: ЕЛИКСИР ЗА СРЦЕ И КОЖА

Калинка: ЕЛИКСИР ЗА СРЦЕ И КОЖА

Постојат многу причини да се конзумира калинка секој ден, меѓу другото, затоа што може да ја спречи појавата на кардиоваскуларни болести и бидејќи ја...

Здраво тело | Нема коментари

Рецепт за чистење на црниот дроб

Рецепт за чистење на црниот дроб

Потребно е само 1 шолја од овој пијалок !!! Органот кој е одговорен за целосната детоксикација на телото, како и протеинската синтеза  е црниот...

Здраво тело | Нема коментари

Најстариот рецепт за губење на тежина: дава неверојатни брзи резултати!

Најстариот рецепт за губење на тежина: дава неверојатни брзи резултати!

Еве како да се забрзува метаболизмот, да се стабилизира шеќерот во крвта и истовремено да се изгуби од тежината. Губењето на килограмите е процес во...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk