← НАЗАД НА БОЗА
РУСКИ ЛЕК ЗА ТИРОИДНА ЖЛЕЗДА: Излекувајте ја сами со помош на две состојки кои лесно можете да ги набавите

РУСКИ ЛЕК ЗА ТИРОИДНА ЖЛЕЗДА: Излекувајте ја сами со помош на две состојки кои лесно можете да ги набавите

Третманот треба да трае три недели. Ако имате нарушување на тироидната жлезда, пробајте го овој природен руски лек од две состојки кои лесно можете да...

Здраво тело | Нема коментари

4 знаци дека стресот остава траги врз вашето тело

4 знаци дека стресот остава траги врз вашето тело

Јасно е дека тешко се носиме со големата количина на стрес кој секојдневно ни е наметнат, но секој од нас треба да развие свест дека стресот многу...

Здраво тело | Нема коментари

Јод = добро здравје

Јод = добро здравје

Секојдневни обврски и неизбежниот стрес, го исцрпуваат како физички така и ментално нашиот организам. Витамините и минералите нашиот организам ги...

Здраво тело | Нема коментари

ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО АНКЦИОЗНОСТА? Пробајте го овој кисел зеленчук, ја лекува НЕРВОЗАТА и НАПНАТОСТА!

ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО АНКЦИОЗНОСТА? Пробајте го овој кисел зеленчук, ја лекува НЕРВОЗАТА и НАПНАТОСТА!

Научниците откриле дека ферментираната храна може да ја намали анксиозноста и невротичноста. Киселите краставици и останатиот зеленчук од...

Здраво тело | Нема коментари

ПРЕД 40 ГОДИНИ ГО ОТКРИ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Од тогаш ни еднаш не отишла на лекар, а здрава е како дрен!

ПРЕД 40 ГОДИНИ ГО ОТКРИ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Од тогаш ни еднаш не отишла на лекар, а здрава е како дрен!

Станува збор за природен лек против настинки. Една жена случајно дојде до рецепт за имунитет и одлучи да го проба. Оттогаш поминаа 40 години, а таа...

Здраво тело | Нема коментари

Кога ве боли грбот, масирајте ги стапалата!

Кога ве боли грбот, масирајте ги стапалата!

Кога ќе не заболи кичмата, ние обично бараме спас во масажата на грбот, но експертите не потсетуваат дека на нозете се наоѓаат повеќе од 70.000 нервни...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто е добро секој ден да се прегрнува некој?

Зошто е добро секој ден да се прегрнува некој?

Истражувањата покажаа дека прегратката од драга личност има поголемо влијание врз човечката психа отколку што можете да си замислите. Се покажа...

Здраво тело | Нема коментари

Помешајте ги овие ДВЕ СОСТОЈКИ и испијте ги пред спиење и наутро НЕМА НИШТО ДА ВЕ БОЛИ!

Помешајте ги овие ДВЕ СОСТОЈКИ и испијте ги пред спиење и наутро НЕМА НИШТО ДА ВЕ БОЛИ!

Овој пијалок испијте го еден час пред спиење. Ќе ви помогне наутро да се разбудите одморени и наспиени, а се прави од само две состојки. Потребно ви...

Здраво тело | Нема коментари

КАЖЕТЕ МУ ЗБОГУМ НА СТРЕСОТ: Зачувајте го вашето здравје со две СОСТОЈКИ, а еве го и најсилниот СОЈУЗНИК во оваа БОРБА!

КАЖЕТЕ МУ ЗБОГУМ НА СТРЕСОТ: Зачувајте го вашето здравје со две СОСТОЈКИ, а еве го и најсилниот СОЈУЗНИК во оваа БОРБА!

Олеснете си! Секој ден сте изложени на стрес и барате начини да ги ублажите неговите последици. Сигурно сте добиле совети да забавите, не грижете се...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто е важно да се бањаме во морска сол?

Зошто е важно да се бањаме во морска сол?

Забрзување на метаболизмот, намалување на целулитот и anti-aging во една шака сол. Без разлика дали станува збор за пливање во морето или капење во бања,...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk