← НАЗАД НА БОЗА
Лечење со интегрален ориз: ослободете се од токсините и болката во зглобовите и грбот на природен начин

Лечење со интегрален ориз: ослободете се од токсините и болката во зглобовите и грбот на природен начин

Детоксикацијата со ориз ќе ви помогне ако сакате да го изгубите вишокот на килограми, а тоа исто така влијае врз здравјето на вашата кожа. Токсините се...

Здраво тело | Нема коментари

Што треба да јадете ако се борите со уринарна инфекција?

Што треба да јадете ако се борите со уринарна инфекција?

Најверојатно сте забележале дека се повеќе и повеќе жени водат дневна битка со уринарните инфекции. Една од причините за оваа инфекција е, секако,...

Здраво тело | Нема коментари

Мед од борови иглички против настинки и астма

Мед од борови иглички против настинки и астма

Подгответе мед од борови иглички и ублажете ги непријатните симптоми на настинка и бронхијална астма. Оваа медицинска мешавина е многу ефикасна за...

Здраво тело | Нема коментари

Детокс: 3 smoothie рецепти кои ќе ве регенерираат по празничната сезона

Детокс: 3 smoothie рецепти кои ќе ве регенерираат по празничната сезона

Инстант детоксикација за која ние копнееме во пост-празничните денови. По празниците и обилното уживање во храната и пијалаците во јануари,...

Здраво тело | Нема коментари

Најмоќниот природен антибиотик: Масло од диво оригано

Најмоќниот природен антибиотик: Масло од диво оригано

Иако фармацијата напредувала во голема мера, луѓето се повеќе се залагаат за природни лекови за да го заштитат својот организам од штетните ефекти на...

Здраво тело | Нема коментари

ПРЕПОЗНАЈТЕ ВИСОК ШЕЌЕР И БЕЗ АНАЛИЗА НА КРВТА: Што ќе ви се случи ако ги пропуштите симптомите на дијабетес

ПРЕПОЗНАЈТЕ ВИСОК ШЕЌЕР И БЕЗ АНАЛИЗА НА КРВТА: Што ќе ви се случи ако ги пропуштите симптомите на дијабетес

Вистинските симптоми на шеќерната болест можат да не наведат на погрешни заклучоци ... Дури и благо покачен шеќер во крвта чии симптоми не се...

Здраво тело | Нема коментари

3 митa за глутенот на кои не треба да им се верува

3 митa за глутенот на кои не треба да им се верува

Повеќето од нас слушнале за храна без глутен, но колку навистина знаеме за глутенот? Глутенот е леплива супстанца која се наоѓа во речиси сите...

Здраво тело | Нема коментари

Излечете го бронхитисот со овој напиток!

Излечете го бронхитисот со овој напиток!

Вкусен е, а ќе ве ослободи од непријатноста! Им помага на сите! Ако страдате од бронхитис, пушач сте или често кашлате, овој домашен лек направете го...

Здраво тело | Нема коментари

Направете домашен сируп против кашлица

Направете домашен сируп против кашлица

Еве како да направите сируп против кашлица дома. Зимата е сезона кога малку - малку па поткашлуваме, но за среќа, не мора секогаш да земате лекови -...

Здраво тело | Нема коментари

Најдобриот начин со кој ќе го спречите прејадувањето за време на празниците

Најдобриот начин со кој ќе го спречите прејадувањето за време на празниците

Празниците носат подароци - оние убави и нам драги под елката, но подеднакво и оние несаканите во форма на вишок на килограми поради неумереност во...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk