← НАЗАД НА БОЗА
Еве зошто чајот треба да се пие секој ден

Еве зошто чајот треба да се пие секој ден

Многумина од нас пијат чај само кога се болни, а факт е дека треба да го пиеме секој денЧајот е од големо значење за доброто здравје и долговечност,...

Здраво тело | Нема коментари

Колку кафе смеете да пиете, а да не ви се качи притисокот: колку време трае дејството на кофеинот врз крвниот притисок

Колку кафе смеете да пиете, а да не ви се качи притисокот: колку време трае дејството на кофеинот врз крвниот притисок

Пијалокот кој содржи кофеин може значително да го зголеми крвниот притисок! Висок притисок претставува ризик за крвните садови и може да доведе до...

Здраво тело | Нема коментари

ДАЛИ ВЕ МАЧИ КАМЕН ВО БУБРЕГОТ? Овој пијалак ќе ве спаси, веќе ги имате сите состојки во кујната!

ДАЛИ ВЕ МАЧИ КАМЕН ВО БУБРЕГОТ? Овој пијалак ќе ве спаси, веќе ги имате сите состојки во кујната!

Виталните функции на бубрезите можат да бидат оштетени поради многу причини ... Еден од најважните органи во вачето тело се бубрезите, а колку болка...

Здраво тело | Нема коментари

Лекарите во Шкотска како лек препишуваат- престој во природа

Лекарите во Шкотска како лек препишуваат- престој во природа

На почетокот на октомври во шкотските ординации се појави нова терапија за широк спектар на болести. Тамошните власти им дадоа дозвола на лекарите...

Здраво тело | Нема коментари

НА ОВОЈ НАЧИН цела зима можете да ја поминете здрави

НА ОВОЈ НАЧИН цела зима можете да ја поминете здрави

Двапати годишно, во пролет и есен, треба да го зголемиме внесот на витаминските додатоци. Уште сега треба да започнете со внесување витамини, бидејќи...

Здраво тело | Нема коментари

Победете ја анемијата

Победете ја анемијата

Милиони луѓе низ целиот свет страдаат од дефицит на железо во крвта, односно анемија. Познато е дека анемијата предизвикува замор, летаргија и...

Здраво тело | Нема коментари

РЕГУЛИРАЈТЕ ГО ПРИТИСОКОТ И ХОЛЕСТЕРОЛОТ на природен начин со помош на нашите совети

РЕГУЛИРАЈТЕ ГО ПРИТИСОКОТ И ХОЛЕСТЕРОЛОТ на природен начин со помош на нашите совети

Долгорочниот висок крвен притисок може да предизвика зголемен ризик од мозочен и срцев удар и дијабетес тип 2. Најчестите причини за висок крвен...

Здраво тело | Нема коментари

Ослободете се од главоболката: Лек од природата кој прави чуда

Ослободете се од главоболката: Лек од природата кој прави чуда

Нутриционистите на универзитетот во Бразил спроведоа истражување во кое екстрактот од ѓумбир беше ставен во раствор за аналгетици и интравенозно им...

Здраво тело | Нема коментари

Уште една причина за дремка во попладневните часови!

Уште една причина за дремка во попладневните часови!

Знаете како велат - сè е подобро кога ќе отспиете малку ... Постојат многу валидни причини за дремка: Поспани сте. На вашата мачка и е потребно друштво....

Здраво тело | Нема коментари

Женската убавина и здравје доаѓаат од ленот

Женската убавина и здравје доаѓаат од ленот

Ги хармонизира хормоните, го поправа тенот, ги заштитува коските и зглобовите, ја ублажува мигрената, ги отстранува токсините ... Лененото семе е...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk