← НАЗАД НА БОЗА
НАНЕСЕТЕ ГО ОВА НА ТЕМЕТО И ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА НЕМА ДА СИ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ КОСАТА

НАНЕСЕТЕ ГО ОВА НА ТЕМЕТО И ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА НЕМА ДА СИ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ КОСАТА

Се препорачува лукот да се внесе во секојдневната исхрана, а оваа маска ќе направи чуда ... Лукот е богат со сулфур, меѓу другото познат како минерал на...

Здраво тело | Нема коментари

Загадувањето убива повеќе од пушењето!

Загадувањето убива повеќе од пушењето!

Загадувањето на воздухот убива повеќе луѓе годишно отколку пушењето, велат научниците, и бараат итни мерки за запирање на согорувањето на фосилните...

Здраво тело | Нема коментари

ВНИМАНИЕ! Пред да ги зготвите, јајцата не треба да се мијат

ВНИМАНИЕ! Пред да ги зготвите, јајцата не треба да се мијат

Пред да ги зготвите, јајцата никако не треба да се мијат - дури и оние кои се домашни на кои може да има кал или пердуви, но и...

Здраво тело | Нема коментари

ЕВТИН ПИЈАЛОК КОЈ ГО НАМАЛУВА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ: купете во првата продавница, пијте 5 пати неделно

ЕВТИН ПИЈАЛОК КОЈ ГО НАМАЛУВА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ: купете во првата продавница, пијте 5 пати неделно

Подобро е да вклучите и млечни производи секој ден покрај овошјето и зеленчукот! Малите промени во исхраната можат да бидат токму оној „волшебен лек“...

Здраво тело | Нема коментари

За лечење на мамурлак според научниците ви треба само една работа

За лечење на мамурлак според научниците ви треба само една работа

Секој кој барем еднаш ги искусил последиците од прекумерната консумација на алкохол, добро знае колку е непривлечен мамурлукот. Најчесто утрото потоа...

Здраво тело | Нема коментари

ОВА СЕ ЗНАКОВИ ДЕКА НЕШТО НЕ Е ВО РЕД СО ВАШИОТ ЦРН ДРОБ: Ако ги имате овие 10 СИМПТОМИ, веднаш превземете нешто!

ОВА СЕ ЗНАКОВИ ДЕКА НЕШТО НЕ Е ВО РЕД СО ВАШИОТ ЦРН ДРОБ: Ако ги имате овие 10 СИМПТОМИ, веднаш превземете нешто!

Телото секогаш ни испраќа предупредувања дека во црниот дроб се наоѓаат многу токсини и дека му е потребна детоксикација. Модерниот начин на живот е...

Здраво тело | Нема коментари

ОТСТРАНЕТЕ ГО КАМЕНОТ ВО БУБРЕГОТ ЗА 10 ДЕНА: Добро познатата докторка ОТКРИ РЕЦЕПТ што ќе направи ЧУДО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

ОТСТРАНЕТЕ ГО КАМЕНОТ ВО БУБРЕГОТ ЗА 10 ДЕНА: Добро познатата докторка ОТКРИ РЕЦЕПТ што ќе направи ЧУДО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Просото има сладок вкус. Оваа житарка им се препорачува на сите, бидејќи го снабдува телото со различни корисни состојки. Каменот во бубрегот може да...

Здраво тело | Нема коментари

Оревите можат да спречат инфаркт, но само ако ги јадете на овој начин!

Оревите можат да спречат инфаркт, но само ако ги јадете на овој начин!

Оревите се способни да ја исчистат крвта од холестеролот подобро од било кој лек. Дневното консумирање на една шака ореви може значително да ја...

Здраво тело | Нема коментари

Домашен сируп за болно грло и кашлица

Домашен сируп за болно грло и кашлица

Можете да ги ублажите проблемите предизвикани од болки во грлото и кашлицата со домашен сируп, што е лесно да се подготви и е многу ефикасен. За...

Здраво тело | Нема коментари

Најбараниот и најскап зачин во светот кој има многу лековити својства и вреди секој денар

Најбараниот и најскап зачин во светот кој има многу лековити својства и вреди секој денар

Овој зачин е најскапиот, но со вистинска причина. Шафран е најбараниот и најскапиот зачин во светот, исто така познат како „црвено злато“. Килограм...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk