← НАЗАД НА БОЗА
СТАВЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

СТАВЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

Всушност, значителна промена во температурата (или стресот) можат да предизвикаат грчење на крвните садови кои ги снабдуваат со крв прстите, носот или...

Здраво тело | Нема коментари

ХРАНА КОЈА ВИ ГО ЗАГРОЗУВА ЖИВОТОТ: Еве колку често можете да јадете помфрит без ризик по животот

ХРАНА КОЈА ВИ ГО ЗАГРОЗУВА ЖИВОТОТ: Еве колку често можете да јадете помфрит без ризик по животот

Шокантно откритие по кое ќе размислите внимателно пред да изедете порција помфрит! Добро е познато дека пржената храна го уништува здравјето, но ова...

Здраво тело | Нема коментари

СОКОВИТЕ МУ ШТЕТАТ НА НАШЕТО ЗДРАВЈЕ: ЕВЕ што се случува кога ќе претерате со консумирање на слатки пијалоци

СОКОВИТЕ МУ ШТЕТАТ НА НАШЕТО ЗДРАВЈЕ: ЕВЕ што се случува кога ќе претерате со консумирање на слатки пијалоци

Прескокнете ги ... Прераната смрт од кардиоваскуларни болести е најтешкиот исход од честото консумирање на различни газирани пијалоци, како што се...

Здраво тело | Нема коментари

Сакате здрави заби и непца? Во виното е спасот!

Сакате здрави заби и непца? Во виното е спасот!

Неодамнешните истражувања често нагласуваадека умереноста во консумацијата на вино има позитивни ефекти врз здравјето. Една нова студија од Шпанија...

Здраво тело | Нема коментари

Ослободете се од главоболката за само 60 секунди!

Ослободете се од главоболката за само 60 секунди!

Ако често имате главоболки или мигрена, веројатно веќе сте се обиделе со неколку методи за ублажување или елиминирање на болката. Сè што сакате во...

Здраво тело | Нема коментари

НАНЕСЕТЕ ГО ОВА НА ТЕМЕТО И ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА НЕМА ДА СИ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ КОСАТА

НАНЕСЕТЕ ГО ОВА НА ТЕМЕТО И ЗА НЕКОЛКУ ДЕНА НЕМА ДА СИ ЈА ПРЕПОЗНАЕТЕ КОСАТА

Се препорачува лукот да се внесе во секојдневната исхрана, а оваа маска ќе направи чуда ... Лукот е богат со сулфур, меѓу другото познат како минерал на...

Здраво тело | Нема коментари

Загадувањето убива повеќе од пушењето!

Загадувањето убива повеќе од пушењето!

Загадувањето на воздухот убива повеќе луѓе годишно отколку пушењето, велат научниците, и бараат итни мерки за запирање на согорувањето на фосилните...

Здраво тело | Нема коментари

ВНИМАНИЕ! Пред да ги зготвите, јајцата не треба да се мијат

ВНИМАНИЕ! Пред да ги зготвите, јајцата не треба да се мијат

Пред да ги зготвите, јајцата никако не треба да се мијат - дури и оние кои се домашни на кои може да има кал или пердуви, но и...

Здраво тело | Нема коментари

ЕВТИН ПИЈАЛОК КОЈ ГО НАМАЛУВА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ: купете во првата продавница, пијте 5 пати неделно

ЕВТИН ПИЈАЛОК КОЈ ГО НАМАЛУВА КРВНИОТ ПРИТИСОК И ГИ ЗАЈАКНУВА КОСКИТЕ: купете во првата продавница, пијте 5 пати неделно

Подобро е да вклучите и млечни производи секој ден покрај овошјето и зеленчукот! Малите промени во исхраната можат да бидат токму оној „волшебен лек“...

Здраво тело | Нема коментари

За лечење на мамурлак според научниците ви треба само една работа

За лечење на мамурлак според научниците ви треба само една работа

Секој кој барем еднаш ги искусил последиците од прекумерната консумација на алкохол, добро знае колку е непривлечен мамурлукот. Најчесто утрото потоа...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk