← НАЗАД НА БОЗА
ФРЛЕТЕ ГИ АПЧИЊАТА ЗА СПИЕЊЕ! Само половина лажица од овој зачин ќе ве опушти и ќе спиете како бебе!

ФРЛЕТЕ ГИ АПЧИЊАТА ЗА СПИЕЊЕ! Само половина лажица од овој зачин ќе ве опушти и ќе спиете како бебе!

Пореметувањето во спиењето може да биде резултат на некои биолошки елементи, нездрава исхрана, психијатриски и физички медицински состојби! Безброј...

Здраво тело | Нема коментари

Како да ja победите главоболката и да го намалите крвниот притисок за само 20 минути

Како да ja победите главоболката и да го намалите крвниот притисок за само 20 минути

За домашно лекување со солен раствор за лечење на вашата главоболка и регулирање на високиот крвен притисок, потребно е само малку време и она што веќе...

Здраво тело | Нема коментари

Истражување: Консумацијата на сирење го продолжува животот

Истражување: Консумацијата на сирење го продолжува животот

Јадењето сирење го намалува ризикот од мозочен удар и кардиоваскуларни болести, според новата студија објавена во списанието "Lanset". Истражувачите од...

Здраво тело | Нема коментари

Вдишувањето на шеќер може да ја олесни пневмонијата, бидејќи на посебен начин му помага на телото да го прочисти имунолошкиот систем

Вдишувањето на шеќер може да ја олесни пневмонијата, бидејќи на посебен начин му помага на телото да го прочисти имунолошкиот систем

Научниците откриле неверојатно ефикасна страна на шеќерот. Истражувачите докажале дека вдишувањето на шеќер може да биде благодет кога имаме...

Здраво тело | Нема коментари

Што предизвикува срцев удар кај младите луѓе?

Што предизвикува срцев удар кај младите луѓе?

Колку често се случува ова? И, дали ја знаете разликата помеѓу срцев удар и срцева аритмија? Фелисити Томлинсон, сестра на Луис Томлинсон од One Direction,...

Здраво тело | Нема коментари

Пригответе оризова каша и направете „пролетно чистење“ на организмот

Пригответе оризова каша и направете „пролетно чистење“ на организмот

Оваа каша, исто така, ќе има добар ефект врз вашиот дигестивен систем, а воедно ќе добиете оброк кој ќе ве задоволи. СОСТОЈКИ ЗА ПОСНА КАША СО ОРИЗОВО...

Здраво тело | Нема коментари

ИМАТЕ БОЛНИ МЕНСТРУАЦИИ: Ова се 3 менструални проблеми поради кои веднаш мора да појдете на гинеколог

ИМАТЕ БОЛНИ МЕНСТРУАЦИИ: Ова се 3 менструални проблеми поради кои веднаш мора да појдете на гинеколог

Обрнете внимание на ова ... Многу жени, поради незнаење или срам, менструалните проблеми не му ги кажуваат на гинекологот, но за овие три проблеми мора...

Здраво тело | Нема коментари

Најдобри прехранбени совети што сте ги слушнале

Најдобри прехранбени совети што сте ги слушнале

Секој би сакал да се храни здраво, но ако некој ви рече „Јадете секогаш нутриционистички богат појадок“, тоа сигурно нема да значи многу за вас. Сепак,...

Здраво тело | Нема коментари

ЦЕЛОСЕН ДЕТОКС: Ова е чорба која ќе го исчисти вашиот организам, а ќе уживате во секое залче!

ЦЕЛОСЕН ДЕТОКС: Ова е чорба која ќе го исчисти вашиот организам, а ќе уживате во секое залче!

Најдобар избор за оваа ПРОЛЕТ! Време е за лесни оброци кои го чистат телото од отрови. Никогаш нема да направите грешка ако сварите супа полна со...

Здраво тело | Нема коментари

СТАВЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

СТАВЕТЕ ГИ ВРВОВИТЕ НА ПРСТИТЕ ВО ЛАДНА ВОДА: За само 30 секунди ќе знаете дали сте ЗДРАВИ!

Всушност, значителна промена во температурата (или стресот) можат да предизвикаат грчење на крвните садови кои ги снабдуваат со крв прстите, носот или...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk