← НАЗАД НА БОЗА
ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО АНКЦИОЗНОСТА? Пробајте го овој кисел зеленчук, ја лекува НЕРВОЗАТА и НАПНАТОСТА!

ИМАТЕ ПРОБЛЕМ СО АНКЦИОЗНОСТА? Пробајте го овој кисел зеленчук, ја лекува НЕРВОЗАТА и НАПНАТОСТА!

Научниците откриле дека ферментираната храна може да ја намали анксиозноста и невротичноста. Киселите краставици и останатиот зеленчук од...

Здраво тело | Нема коментари

ПРЕД 40 ГОДИНИ ГО ОТКРИ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Од тогаш ни еднаш не отишла на лекар, а здрава е како дрен!

ПРЕД 40 ГОДИНИ ГО ОТКРИ ОВОЈ РЕЦЕПТ: Од тогаш ни еднаш не отишла на лекар, а здрава е како дрен!

Станува збор за природен лек против настинки. Една жена случајно дојде до рецепт за имунитет и одлучи да го проба. Оттогаш поминаа 40 години, а таа...

Здраво тело | Нема коментари

Кога ве боли грбот, масирајте ги стапалата!

Кога ве боли грбот, масирајте ги стапалата!

Кога ќе не заболи кичмата, ние обично бараме спас во масажата на грбот, но експертите не потсетуваат дека на нозете се наоѓаат повеќе од 70.000 нервни...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто е добро секој ден да се прегрнува некој?

Зошто е добро секој ден да се прегрнува некој?

Истражувањата покажаа дека прегратката од драга личност има поголемо влијание врз човечката психа отколку што можете да си замислите. Се покажа...

Здраво тело | Нема коментари

Помешајте ги овие ДВЕ СОСТОЈКИ и испијте ги пред спиење и наутро НЕМА НИШТО ДА ВЕ БОЛИ!

Помешајте ги овие ДВЕ СОСТОЈКИ и испијте ги пред спиење и наутро НЕМА НИШТО ДА ВЕ БОЛИ!

Овој пијалок испијте го еден час пред спиење. Ќе ви помогне наутро да се разбудите одморени и наспиени, а се прави од само две состојки. Потребно ви...

Здраво тело | Нема коментари

КАЖЕТЕ МУ ЗБОГУМ НА СТРЕСОТ: Зачувајте го вашето здравје со две СОСТОЈКИ, а еве го и најсилниот СОЈУЗНИК во оваа БОРБА!

КАЖЕТЕ МУ ЗБОГУМ НА СТРЕСОТ: Зачувајте го вашето здравје со две СОСТОЈКИ, а еве го и најсилниот СОЈУЗНИК во оваа БОРБА!

Олеснете си! Секој ден сте изложени на стрес и барате начини да ги ублажите неговите последици. Сигурно сте добиле совети да забавите, не грижете се...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто е важно да се бањаме во морска сол?

Зошто е важно да се бањаме во морска сол?

Забрзување на метаболизмот, намалување на целулитот и anti-aging во една шака сол. Без разлика дали станува збор за пливање во морето или капење во бања,...

Здраво тело | Нема коментари

Еве зошто чајот треба да се пие секој ден

Еве зошто чајот треба да се пие секој ден

Многумина од нас пијат чај само кога се болни, а факт е дека треба да го пиеме секој денЧајот е од големо значење за доброто здравје и долговечност,...

Здраво тело | Нема коментари

Колку кафе смеете да пиете, а да не ви се качи притисокот: колку време трае дејството на кофеинот врз крвниот притисок

Колку кафе смеете да пиете, а да не ви се качи притисокот: колку време трае дејството на кофеинот врз крвниот притисок

Пијалокот кој содржи кофеин може значително да го зголеми крвниот притисок! Висок притисок претставува ризик за крвните садови и може да доведе до...

Здраво тело | Нема коментари

ДАЛИ ВЕ МАЧИ КАМЕН ВО БУБРЕГОТ? Овој пијалак ќе ве спаси, веќе ги имате сите состојки во кујната!

ДАЛИ ВЕ МАЧИ КАМЕН ВО БУБРЕГОТ? Овој пијалак ќе ве спаси, веќе ги имате сите состојки во кујната!

Виталните функции на бубрезите можат да бидат оштетени поради многу причини ... Еден од најважните органи во вачето тело се бубрезите, а колку болка...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk