← НАЗАД НА БОЗА
ОТСТРАНЕТЕ ГО КАМЕНОТ ВО БУБРЕГОТ ЗА 10 ДЕНА: Добро познатата докторка ОТКРИ РЕЦЕПТ што ќе направи ЧУДО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

ОТСТРАНЕТЕ ГО КАМЕНОТ ВО БУБРЕГОТ ЗА 10 ДЕНА: Добро познатата докторка ОТКРИ РЕЦЕПТ што ќе направи ЧУДО ЗА ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ!

Просото има сладок вкус. Оваа житарка им се препорачува на сите, бидејќи го снабдува телото со различни корисни состојки. Каменот во бубрегот може да...

Здраво тело | Нема коментари

Оревите можат да спречат инфаркт, но само ако ги јадете на овој начин!

Оревите можат да спречат инфаркт, но само ако ги јадете на овој начин!

Оревите се способни да ја исчистат крвта од холестеролот подобро од било кој лек. Дневното консумирање на една шака ореви може значително да ја...

Здраво тело | Нема коментари

Домашен сируп за болно грло и кашлица

Домашен сируп за болно грло и кашлица

Можете да ги ублажите проблемите предизвикани од болки во грлото и кашлицата со домашен сируп, што е лесно да се подготви и е многу ефикасен. За...

Здраво тело | Нема коментари

Најбараниот и најскап зачин во светот кој има многу лековити својства и вреди секој денар

Најбараниот и најскап зачин во светот кој има многу лековити својства и вреди секој денар

Овој зачин е најскапиот, но со вистинска причина. Шафран е најбараниот и најскапиот зачин во светот, исто така познат како „црвено злато“. Килограм...

Здраво тело | Нема коментари

Лек за кандида

Лек за кандида

Досадната инфекција со кандида може да биде полесно излечена ако на медикаментите им ја додадете силата на природните лековити средства. Варете еден...

Здраво тело | Нема коментари

ЧИСТЕЊЕ НА ЛИМФИ И НА ЦЕЛОТО ТЕЛО: топла вода според индискиот рецепт

ЧИСТЕЊЕ НА ЛИМФИ И НА ЦЕЛОТО ТЕЛО: топла вода според индискиот рецепт

Испирање на комплетниот лимфен систем и длабоко прочистување на ткивото се изведуваат во ајурведа со редовно пиење на топла вода. Токсините (ама)...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто е штетно за менталното здравје да се биде „ноќна птица“ ?

Зошто е штетно за менталното здравје да се биде „ноќна птица“ ?

Експертите предупредуваат. Да се биде „ноќна птица“ може да биде доста незгодно доколку треба да станете да одите на работа откако сте биле будни...

Здраво тело | Нема коментари

Што се случува кога ќе испиеме сода бикарбона и кафе: еве како телото реагира на овој чудесен пијалок

Што се случува кога ќе испиеме сода бикарбона и кафе: еве како телото реагира на овој чудесен пијалок

Ве мачи киселина во желудникот по само една чаша кафе? За овој пијалок велат дека ја убива киселината ... Дали вие би ја испиле оваа мешавина? Некои...

Здраво тело | Нема коментари

Зошто треба да го зголемите внесот на цинк?

Зошто треба да го зголемите внесот на цинк?

Цинкот е суштински минерал неопходен за извршување на бројни физиолошки процеси и метаболички реакции во телото и е неопходен за активност на над 100...

Здраво тело | Нема коментари

Откријте го неверојатниот Манука мед!

Откријте го неверојатниот Манука мед!

Медот Манука се добива од цветовите на растението Манука (Leptosperum scoparium). Тоа е грмушка што расте во Нов Зеланд и се смета за најздрава во светот. Една од...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk