← НАЗАД НА БОЗА
Собирањето на бес е погубно за вашето срце!

Собирањето на бес е погубно за вашето срце!

Мажите кои никако не го изразуваат својот бес на работното место, со колегите, надредените имаат два пати поголем ризик од срцев удар или смрт заради...

Здраво тело | Нема коментари

Воспалени мускули

Воспалени мускули

Воспаление на мускулите може да добиете од три причини: умор, невообичаена активност и оптеретување на една група на мускули. Умор. Кога уморот е...

Здраво тело | Нема коментари

Дали да вежбате кога сте настинати? Неколку стручни совети

Дали да вежбате кога сте настинати? Неколку стручни совети

Дојде време на настинки и грипови. Ако сте еден од оние кои си фатија по нешто и се прашувате дали да продолжите со тренинзите еве го одговорот. Не!...

Здраво тело | Нема коментари

Здраво тело, но и подобар сексуален живот! Тиквата е она што ви е потребно

Здраво тело, но и подобар сексуален живот! Тиквата е она што ви е потребно

Есента е идеално време за подготвување на рецептите со тиква. На нас мажите од особено значење ни е тиквата. Освен тоа што е полна со витамини и минерали,...

Здраво тело | Нема коментари

Појаки ќе бидете од сенф, а не од спанаќ:) Ќе се црта ли нов Попај?:)

Појаки ќе бидете од сенф, а не од спанаќ:) Ќе се црта ли нов Попај?:)

Вљубениците во фитнесот би требало да ја знаат оваа информација. Кога вежбате треба да јадете повеќе сенф, а не спанаќ за подобро оформување на...

Здраво тело | Нема коментари

Мобилните телефони се виновни за болка во вратот

Мобилните телефони се виновни за болка во вратот

Болката во вратот се појавува како последица на честите виткања и може да доведе до артритис. Експертите објаснуваат дека зголемувањето на бројот на...

Здраво тело | Нема коментари

Внимателно со внесувањето на масти во организмот

Внимателно со внесувањето на масти во организмот

Мастите кои ги внесуваме во организмот, по јаглехидратите се најважен извор за енергија. А неопходно е да ја имаме енергијата за извршување на...

Здраво тело | Нема коментари

Пушите веднаш штом се разбудите? Е тогаш имате проблем

Пушите веднаш штом се разбудите? Е тогаш имате проблем

Оние кои пушат рано наутро, поточно веднаш штом станат од спиење или 30 минути по будењето имаат голем проблем. Овие луѓе имаат двојно поголем ризик за да...

Здраво тело | Нема коментари

Како да ја спречите појавата на седите влакна?

Како да ја спречите појавата на седите влакна?

Седите влакна не се знак на страост како што многумина сметаат. Научниците неодмна ги објавија причинителите за седите влакна. Основен фактор,...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk