← НАЗАД НА БОЗА
Необични последици од храната која ја јадеме секојдневно!

Необични последици од храната која ја јадеме секојдневно!

Толку различна храна внесуваме во текот на денот, па кога ќе се почувствуваме лошо едноставно не може да дијагностицираме од што ни е. Освен лошото...

Здраво тело | Нема коментари

Да наздравиме! Пет скриени предности на виното!

Да наздравиме! Пет скриени предности на виното!

Ако виното се пие умерено може навистина да му годи на организмот. Дознајте кои се петте предности на овој алкохолен пијалок. Го зајакнува имунитетот!...

Здраво тело | Нема коментари

Храна што ќе ви го продолжи животот! 10 топ артикли за сите нас :)

Храна што ќе ви го продолжи животот! 10 топ артикли за сите нас :)

Кој несака да живее поздраво и подолго? Со помош на овие намирници ќе можете да го постигнете тоа… 1. Брсуница – помага во заштитата на инфекции на...

Здраво тело | Нема коментари

Со храна до поголема мускулна маса

Со храна до поголема мускулна маса

Оние кои сакаат да вежбаат со цел да добијат поголема мускулна маса, треба да знаат дека правилната исхрана е побитна од самото вежбање. Многу чест вид...

Здраво тело | Нема коментари

Лоша вест за вечните ергени!

Лоша вест за вечните ергени!

Еве новост за сите мажи кои сеуште се мислат дали да застанат пред лудиот камен. Мажите кои се неженети, кои сеуште се ергени имаат два пати поголеми...

Здраво тело | Нема коментари

Собирањето на бес е погубно за вашето срце!

Собирањето на бес е погубно за вашето срце!

Мажите кои никако не го изразуваат својот бес на работното место, со колегите, надредените имаат два пати поголем ризик од срцев удар или смрт заради...

Здраво тело | Нема коментари

Воспалени мускули

Воспалени мускули

Воспаление на мускулите може да добиете од три причини: умор, невообичаена активност и оптеретување на една група на мускули. Умор. Кога уморот е...

Здраво тело | Нема коментари

Дали да вежбате кога сте настинати? Неколку стручни совети

Дали да вежбате кога сте настинати? Неколку стручни совети

Дојде време на настинки и грипови. Ако сте еден од оние кои си фатија по нешто и се прашувате дали да продолжите со тренинзите еве го одговорот. Не!...

Здраво тело | Нема коментари

Здраво тело, но и подобар сексуален живот! Тиквата е она што ви е потребно

Здраво тело, но и подобар сексуален живот! Тиквата е она што ви е потребно

Есента е идеално време за подготвување на рецептите со тиква. На нас мажите од особено значење ни е тиквата. Освен тоа што е полна со витамини и минерали,...

Здраво тело | Нема коментари

Појаки ќе бидете од сенф, а не од спанаќ:) Ќе се црта ли нов Попај?:)

Појаки ќе бидете од сенф, а не од спанаќ:) Ќе се црта ли нов Попај?:)

Вљубениците во фитнесот би требало да ја знаат оваа информација. Кога вежбате треба да јадете повеќе сенф, а не спанаќ за подобро оформување на...

Здраво тело | Нема коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk