Керозин

BMW 327

BMW (Bayerische Motoren Werke), ја основала својата репутација како компанија за спортски автомобили кога еден од нејзините автомобили од 328 серијата освоил Eifelrenne на патеката Нирбургринг во Германија во 1936 година. Компанијата освоила серии од трки во периодот пред Втората Светска Војна.

BMW 327 е подолг, поширок и потежок од моделот 328 и исто така и удобен за четворица. 327 серијата е напојувана од паметно дизајниран 55 коњски сили, сместени во шест-цилиндричен мотор синхронизиран во четири брзини.

BMW моделите од периодот пред војната се карактеризирале со својот напреден стил, одлични перформанси, одлична управливост и издржливост.

Напиши коментар