← НАЗАД НА БОЗА

Најскапиот автомобил во светот

Најскапиот автомобил во светот
934 Читања

Maybach Exelero беше прв пат претставен од страна на Германскиот производител на автомобили Maybach во 2005 година. Овој двосед автомобил се вели дека е најбрзиот направен досега во светот, со максимална брзина од 351 километри на час. Цената на овој луксузен автомобил е 8.000.000 американски долари.

Коментари

© 2011 boza.mk | Дизајн - element.mk