Керозин

Претставено производната верзија новото спортско купе на Субару- BRZ

Британската филијала на Тојота минатиот викенд ја претстави новата верзија на моделот GT 86, што беше како совршен момент за Субару да ја претстави својата верзија на овој заеднички проект-спортското купе BRZ.

Како што и беше очекувано, поголемиот дел од технкичките детали се идентични, вклучувајки и 2.0-литарски боксер мотор, шест брзински мануелен и шест брзински аутоматски пренос во понудата, погон на задната осовина, како и низок центар на гравитација.

Агрегатот на GT 86 произведува 197 КС и 205 Nm обртен момент, а како што изјавуваат од Субару, нивниот агрегат ќе има 200 КС и ист обртен момент како на GT 86-ката. Субару вклучија и некои информации кои Тојата не ги објавила, како на пример тежината која ќе биде 1220 кг.

Кога станува збор за самиот дизајн, нема ништо ново, а што не е досега видено на различните верзија на BRZ концептите.

Напиши коментар